ANDEZİT HON

Anasayfa / Ürünlerimiz / ANDEZİT HON

ANDEZİT HON

Andezit Taşı


Farklı diğer isimleri " Ankara Taşı " " Kayseri Taşı " Mars Taşı " olarak bilinen Andezit taşı , volkan oluşumlu bir kayaçtır . Bazalt taşı gibi andezit taşı da yer kürenin en sıcak merkezinde sıvı durumda olan ancak patlamalarla püskürerek yer yüzüne çıkmış ve burada ısı kaybederek taşlaşmıştır . Silikon dioksit bazlı Andezit , riyolıt ve bazaltın ara formudur . Mars gezegeninin de kayda değer bir bileşeni olduğu için " Mars Taşı " diye geçtiği yerlerde vardır . Parçalanıp ufalandığında killi topraklar meydana getiren Andezit taşı çoğunlukla , şekerimsi pembe , mor ve eflatun bazen ise grimsi renkte olmaktadır . Volkanik faaliyetlere sahne olmuş bu " Tarih Taşı " gerek içerisindeki minarel oranları gerekse yapısal özellikleri sayesinde insan hayatının çok büyük kullanım alanlarına konuk olmaktadır .

Andezit Taşı Çeşitleri


Andezit çeşitleri çok fazla farklılık göstermemekle beraber oluşumuna göre bazı çeşitleri vardır . Andezit çeşitleri seçerken önemli olan hangi alanda kullanacağınızı ve bu alan şartlarına uygun olup olmayacağını biraz araştırmak . Değişen ısı şartlarına ve dona karşı dayanıklı olduğundan ötürü tarih boyunca yapı ve mimari alanda çok çeşitli olarak kullanılmıştır . Aşağıda diğer andezit çeşitlerini görebilirsiniz .
Andezit Hon
Andezit Mucarta
Pembe Andezit Hon
Andezit Çarpma
Andezit Bordur
Andezit Su Oluğu

Andezit Türkiye ' de Nerelerde Çıkartılır


Andazit taşı , ülkemizde sık olarak iç anadolu Kayseri ve Ankara Gölbaşı bölgelerinde bulunmaktadır ancak çıkartımıda sınırlıdır . Genel olarak Kayseri , Ankara , Çankırı , Afyon , Uşak ve Dikili ülkemizde Andezit Taşı bulunan yerlerdir .

Andezit Kullanım Alanları Giderek Artıyor


İnsanların hayal dünyası ile paralel olarak artan ve bunada uygun olan Andezitin kullanım alanları giderek artıyor . Dekoratif olarak sıkca kullanılan andezit taşı , çeşmelerden peyzaja , apartmanlardan , tuğra yapımına kadar çoğu yerde kullanılmaktadır . Desen ve şekiller insanların hayal gücüne bağlı olduğu ve Andezit Taşınında tam olarak bu işlere yakıştığını düşünürsek andezitin kullanım alanları giderek artacak dersek yanlış söylemiş olmayız . Andezit çeşitli kullanım alanlarına sahip olmakla beraber bu alanlarda hangi andezit türünü seçeceğimizi de iyi bilmemiz gerekir .

30 Yıldır Sektörde Bulunan Hacı DURAN Kuruluşudur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Mimarsinan OSB Mahallesi 19. Cad. No:54
Melikgazi / KAYSERİ
+90 352 503 16 16
+90 352 503 16 17
+90 535 363 09 91
info@nev-ka.com.tr